Brzuch -  diagnostyka i terapia

   

Prowadzący: Tal Dalit

Termin: kurs odwołany

Czas trwania: 

  • Sobota 10:00 -18.00
  • Niedziela 10.00 - 16:00
  • W każdym dniu szkolenia przewidziane są dwie przerwy kawowe i przerwa obiadowa

Lokalizacja: ul. Muchoborska 10, Wrocław (Hotel Diament)

Język:  angielski, tłumaczenie konsekutywne na polski

Kurs dla początkujących: wykłady + warsztaty

Opis szkolenia:​ 

Brzuch jest jednym z najbardziej fascynujących obszarów ciała. Ujawniają się na nim informacje dotyczące stanu zdrowia zarówno fizycznego, emocjonalnego jak i psychicznego danej osoby. W brzuchu skrywają się nasze największe sekrety. Zmienia się on razem z nami i odzwierciedla to kim jesteśmy na wiele różnych sposobów. 

Z brzucha możemy odczytać w jakim stanie znajdują się narządy wewnętrzne i meridiany, a diagnoza wynikająca z badania brzucha może stanowić dobre uzupełnienie do klasycznych metod diagnostycznych - badania pulsu i języka. Niekiedy po obejrzeniu języka i zbadaniu pulsu, palpacja brzucha jest wskazówką umożliwiającą pełne zrozumienia problemu pacjenta. Czasem samo badanie brzucha umożliwia nam postawienie rozpoznania. 

Niektórzy terapeuci wykorzystują  diagnozę brzuszną jako główną (czasem jako jedyną) metodę diagnostyczną. Wynik badania brzucha poszerza nasz odbiór problemów pacjenta. 

Kiedy palpację przeprowadza się prawidłowo pacjent nie ma poczucia przeprowadzania diagnostyki. Badanie brzucha jest przyjemne.  Co ważniejsze, kiedy badamy brzuch jednocześnie poddajemy pacjenta terapii co stanowi dodatkową korzyść tego postępowania. Brzuch zmienia się pod wpływem naszego dotyku, a pacjent natychmiast odczuwa poprawę. 

Terapeuta po zabiegu powinien zalecić pacjentowi “zadanie domowe” i nauczyć go w jaki sposób można samodzielnie przeprowadzać autoterapię brzucha. Postępowanie to zachęca pacjenta do współuczestnictwa w procesie terapeutycznym oraz umożliwia codzienną terapię przy pomocy prostej, przyjemnej techniki. 

W czasie seminarium zajmiemy się poznaniem zasad badania diagnostycznego oraz postępowania terapeutycznego na brzuchu. Omówimy różne mapy diagnostyki brzusznej. Dowiemy się w jaki sposób przeprowadzić badanie brzucha w celu postawienia diagnozy a także w jaki sposób wykorzystać postawioną diagnozę dla ustalenia postępowania terapeutycznego z zastosowaniem zasad z Shiatsu, Hara oraz innych systemów diagnostycznych. Dowiemy się w jaki sposób uzyskać informacje o stanie narządów wewnętrznych, meridianach zwyczajnych i nadzwyczajnych na brzuchu. Przedyskutujemy, omówimy oraz zastosujemy w praktyce omawiane metody badania brzucha w połączeniu z innymi technikami diagnostycznymi.  Spróbujemy przy pomocy poznanych technik terapeutycznych poprawić aktualny stan brzucha a tym samym ogólny stan pacjenta oraz omówimy zalecenia przekazywane pacjentowi, szczególnie dotyczące ćwiczeń fizycznych (np. yoga) jak również technik autoterapii brzucha. 

Koszt udziału w seminarium (cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia):

  • 750 zł przy wpłacie całości kwoty lub zaliczki w wysokości 450 zł do 28 sierpnia 2019
  • 890 zł przy wpłacie po 29 sierpnia 2019

Wpłaty na rachunek:
Alior Bank 69 2490 0005 0000 4000 1879 1676
Anna Pokryszko ul. Balzaka 16/6; 52-437 Wrocław
W opisie wpłaty proszę wpisać: ​​Brzuch - Imię i Nazwisko


 Zgłoszenie na kurs:

Imię *
Nazwisko *
Adres email *
Numer telefonu *
Zgłoszenie na kurs:
Dane do faktury
WYRAŻAM ZGODĘBRAK ZGODY

Zaznaczając odpowiednie pole powyżej, wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą mailową informacji o obecnych i przyszłych szkoleniach, prowadzonych przez Akademię Akupunktury we Wrocławiu. W każdej chwili zgoda może być wycofana drogą mailową (akademiaakupunktury@gmail.com)

[honeypot honeypot-940]

Wysyłając powyższy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym zgłoszeniu przez firmę Wrocławska Akademia Akupunktury i Medycyny Naturalnej, z siedzibą przy ul. Kruszwickiej 8a, 53-652 Wrocław, dla potrzeb niezbędnych do realizacji odpowiedzi na przesłane zgłoszenie, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również że przesłanie formularza zawierającego moje dane osobowe jest dobrowolne.


Dodatkowe Informacje:

Anna Pokryszko, tel: 504 122 442
Wojciech Pokryszko, tel: 501 543 123
Magdalena Chodorowska, tel: 515 91 91 95