Anna Pokryszko

Lekarz, specjalistka chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej.
Absolwentka wydziału lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej (1993) oraz podyplomowych studiów “Medycyna Bólu” w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011).
Założycielka Wrocławskiej Akademii Akupunktury i Medycyny Naturalnej.

Po ukończeniu studiów w latach 1993-2001 pracowałam w POZ jako internistka oraz poradni alergologicznej. Wtedy uzyskałam pierwszy stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych. 
W latach 2001-2008 pracowałam na oddziale chemioterapii szpitala wojskowego we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.
W roku 2009 rozpoczęła się moja odyseja w opiece paliatywnej, początkowo w Dolnośląskim Centrum Onkologii, później w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie, gdzie nieprzerwanie pracuję od roku 2010.

W latach 2009-2011 ukończyłam podyplomowe studia dedykowane medycynie bólu, w 2013 uzyskałam tytuł specjalisty medycyny paliatywnej.

W latach 2013 - 2019 pracowałam w NFZowskiej poradni leczenia bólu w NZOZ Creator, od 2019 roku współpracuję z Analgomedem gdzie zajmuję się leczeniem bólu i akupunkturą estetyczną

Moja przygoda z akupunkturą rozpoczęła się  na początku 2011 roku, kiedy podczas zajęć w trakcie studiów podyplomowychn mieliśmy blok tematyczny poświęcony wykorzystaniu akupunktury w leczeniu bólu.
W 2012 roku poznałam profesora Sun Peilina w trakcie seminarium poświęconego leczeniu bólu.
Medycyna chińska powoli stała się nie tylko weekendową odskocznią od codzienności, stała się więcej niż hobby - przekształciła się w pasję, zmieniła moje życie.

Pierwszy kurs medycyny chińskiej zorganizowałam we Wrocławiu z Jongiem Baik w 2014 roku, był on poświęcony postępowaniu wspomagającemu w leczeniu chorób nowotworowych.
Na początku 2015 roku po raz pierwszy przyjechał do Wrocławia profesor Sun Peilin.
W 2017 pod okiem chińskiech wykładowców rozpoczęliśmy trzyletni kurs zawodowy przygotowujący do zawodu akupunkturzysty