Anna Pokryszko

Lekarz, specjalistka chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. Absolwentka wydziału lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej (1993) oraz podyplomowych studiów “Medycyna Bólu” w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011).Założycielka Wrocławskiej Akademii Akupunktury i Medycyny Naturalnej.

Po ukończeniu studiów w latach 1993-2001 pracowałam w POZ jako internistka oraz poradni alergologicznej. Wtedy uzyskałam pierwszy stopień specjalizacji z chorób wewnętrznych. W latach 2001-2008 pracowałam na oddziale chemioterapii szpitala wojskowego we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.W roku 2009 rozpoczęła się moja odyseja w opiece paliatywnej, początkowo w Dolnośląskim Centrum Onkologii, później w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie, gdzie nieprzerwanie pracuję od roku 2010.

W latach 2009-2011 ukończyłam podyplomowe studia dedykowane medycynie bólu, w 2013 uzyskałam tytuł specjalisty medycyny paliatywnej.W latach 2013 – 2019 pracowałam w NFZowskiej poradni leczenia bólu w NZOZ Creator, od 2019 roku współpracuję z Analgomedem gdzie zajmuję się leczeniem bólu i akupunkturą estetycznąMoja przygoda z akupunkturą rozpoczęła się  na początku 2011 roku, kiedy podczas zajęć w trakcie studiów podyplomowychn mieliśmy blok tematyczny poświęcony wykorzystaniu akupunktury w leczeniu bólu. W 2012 roku poznałam profesora Sun Peilina w trakcie seminarium poświęconego leczeniu bólu. Medycyna chińska powoli stała się nie tylko weekendową odskocznią od codzienności, stała się więcej niż hobby – przekształciła się w pasję, zmieniła moje życie. Pierwszy kurs medycyny chińskiej zorganizowałam we Wrocławiu z Jongiem Baik w 2014 roku, był on poświęcony postępowaniu wspomagającemu w leczeniu chorób nowotworowych. Na początku 2015 roku po raz pierwszy przyjechał do Wrocławia profesor Sun Peilin. W 2017 pod okiem chińskiech wykładowców rozpoczęliśmy trzyletni kurs zawodowy przygotowujący do zawodu akupunkturzysty