Tuina Pediatryczna - październik 2019

   

Prowadząca: Anat Regev

Termin: kurs odwołany

Czas trwania: 

 • Sobota 10:00 -18.00
 • Niedziela 10.00 - 16:00
 • W każdym dniu szkolenia przewidziane są dwie przerwy kawowe i przerwa obiadowa

Lokalizacja: ul. Muchoborska 10, Wrocław (Hotel Diament)

Język:  angielski, tłumaczenie konsekutywne na polski

Kurs dla początkujących: wykłady + warsztaty

Opis szkolenia:​ 

Już w starożytnych podręcznikach medycznych z czasów dynastii Song 960-1279 znajdują się zapisy o konieczności modyfikacji leczenia u małych dzieci.
Dziecięce Qi działa inaczej, ponieważ zmienia się ono bardzo dynamicznie, choroby mają inny przebieg i odmienne wzorce, dlatego też sposoby postępowania z dziećmi powinny być dostosowane do tych odmienności. Zarówno nakłuwanie jak i masaż małych dzieci powinny być wykonywane szybko i delikatnie. Zabiegi Tuina w pediatrii przebiegają w innym rytmie, są wykonywany w innej okolicy oraz wykorzystuje się szybkie techniki Tui oraz Rou. Specjalne techniki stosowane w czasie zabiegu Tuina u dzieci pozwalają poruszyć oraz usprawnić przepływ Qi bez dyskomfortu i zadawania dzieciom bólu. Zmodyfikowanych zabiegów Tuina używa się u dzieci do około 6 - 7 roku życia. Jest to bardzo bezpieczna i skuteczne technika.
W Chinach akupunktura, ziołolecznictwo oraz Tuina wchodzą w program kształcenia lekarzy medycyny chińskiej i są szeroko stosowane w szpitalach, przychodniach oraz praktykach prywatnych. W krajach zachodnich rzadko stosuje się zabiegi medycyny chińskiej do leczenia dzieci i niemowląt również przez osoby zajmujące się medycyną alternatywną, między innymi dlatego, że w powszechnej opinii akupunktura jest metodą agresywną i zbyt inwazyjną dla niemowląt i małych dzieci.
W czasie dwudniowego warsztatu poświęconego Tuinie pediatrycznej zajmiemy się omówieniem poszczególnych technik, tym kiedy i jak ich używać. Poznacie zasady masażu Tuina u dzieci od dnia narodzin do 6-7 roku życia, techniki łagodzenia bólów brzucha, wymiotów, zaparć, biegunki, gorączki, kaszlu, niepokoju, problemów ze snem, przeziębieniami i wieloma innymi sytuacjami.

Program 2 dniowych zajęć:

1. Wprowadzenie do Pediatrii w Medycynie Chińskiej i Tuiny pediatrycznej
2. Wzorce chorobowe
3. Techniki
4. Specjalne obszary wykonywania zabiegów oraz odmienności przebiegu meridianów u dzieci
5. Protokoły terapeutyczne
6. Praktyka
7. Demonstracja masażu na dzieciach

Pod koniec warsztatu będziecie Państwo w stanie zaoferować terapię większej liczbie pacjentów niż do tej pory:

1. Możecie leczyć dzieci
2. Możecie zaoferować leczenie zgodnie z zasadami medycyny Chińskiej u dzieciom, których rodzice nie wyrażali zgody na nakłuwanie dzieci
3. Częściej leczyć własne dzieci i dzieci w rodzinie
4. Nauczyć rodziców dzieci jak kontynuować zastosowaną w gabinecie terapię aby przyspieszyć powrót do zdrowia oraz wzmocnić ich poczucie pewności w opiece nad dziećmi w czasie choroby

Koszt udziału w seminarium (cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia):

 • 750 zł przy wpłacie całości kwoty lub zaliczki w wysokości 450 zł do 12 września 2019
 • 890 zł przy wpłacie po 13 września 2019

Wpłaty na rachunek:
Alior Bank 69 2490 0005 0000 4000 1879 1676
Anna Pokryszko ul. Balzaka 16/6; 52-437 Wrocław
W opisie wpłaty proszę wpisać: Tuina Pediatryczna - Imię i Nazwisko


 Zgłoszenie na kurs:

  Imię *
  Nazwisko *
  Adres email *
  Numer telefonu *
  Zgłoszenie na kurs:
  Dane do faktury
  WYRAŻAM ZGODĘBRAK ZGODY

  Zaznaczając odpowiednie pole powyżej, wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą mailową informacji o obecnych i przyszłych szkoleniach, prowadzonych przez Akademię Akupunktury we Wrocławiu. W każdej chwili zgoda może być wycofana drogą mailową (akademiaakupunktury@gmail.com)

  [honeypot honeypot-940]

  Wysyłając powyższy formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym zgłoszeniu przez firmę Wrocławska Akademia Akupunktury i Medycyny Naturalnej, z siedzibą przy ul. Kruszwickiej 8a, 53-652 Wrocław, dla potrzeb niezbędnych do realizacji odpowiedzi na przesłane zgłoszenie, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również że przesłanie formularza zawierającego moje dane osobowe jest dobrowolne.


  Dodatkowe Informacje:

  Anna Pokryszko, tel: 504 122 442
  Wojciech Pokryszko, tel: 501 543 123
  Magdalena Chodorowska, tel: 515 91 91 95