Wykładowcy Wrocławskiej Akademia Akupunktury

   

Prof. Sun Peilin

Prof. dr SUN Peilin ukończył studia medyczne w 1981 roku na Uniwerytecie TCM w Nanjing. W 1988 rozpoczął karierę wykładowcy w Uniwerytecie TCM w Nanjing, w Międzynarodowym Akupunkturowym Centrum Szkoleniowym w Nanjing, w Ośrodku WHO dla integracji Medycyny Tradycyjnej. Od października 1990 do chwili obecnej, Profesor dr SUN praktykuje i wykłada w Belgii. Wygłasza wyglady również w wielu krajach europejskich. Jest profesorem gościnnie wykładającym na Uniwersytetach TCM w Jiangxi, Guangxi oraz Nanjing w Chinach.W ciągu ostatnich trzydziestu lat dr SUN wydał wiele książek na temat TCM, między innymi:

  • Zespoły Bi czyli choroby reumatyczne
  • Leczenie metodami TCM
  • Leczenie bólu ziołami chińskimi i akupunkturą
  • Kontrola bólu pooperacyjnego przy pomocy akupunktury
  • Medycyna sportowa a TCM
  • Tradycyjne ziołolecznictwo chińskie – popularne receptury

Prof. Wang Weixiang

Prof. dr Wang Weixang ukończył studia i uzyskał doktorat na Universytecie Medycyny Chinskiej w Nannjing w Chinach. Jeszcze w Chinach zajmował się badaniami naukowymi nad leczeniem fibromialgii oraz zanikowego nieżytu żołądka przy użyciu tradycyjnych metod terapeutycznych. Po wyjeździe z Chin przez dwa lata pracował w Niemczech w szpitalu Ottobeuren Regional Hospital, w 2003 roku przeniósł się do Holandii. Obecnie mieszka i pracuje w Amsterdamie. Od 2003 pełni funkcję dziekana w Shenzhou Univesity of Chinese Medicine. Od 2011 jest prezesem Holenderskiego Stowarzyszenia TCM, NVTCG Zhong. Zapraszany jest jako główny wykładowca na międzynarodowe kongresy TCM – prowadził autorskie wykłady na największym europejskim kongresie TCM w Rothenburgu w latach 2014 i 2015.Prof. dr Wang Weixiang jest Starszym Doradca Europejskiej Akademii Tradycyjnych Nauk Medycznych oraz członkiem zarzadu Europejskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (ETCMA). Jest autorem i współautorem kilkunastu książek z zakresu medycyny chińskiej, dotyczących akupunktury i moksoterapii oraz masażu Tuina i medycznego Qigong w Chinach.​

Prof. Wang Tianjun

Prof. dr Tianjun Wang ukończył w 1989 roku Uniwersytet Medycyny Chińskiej w Nanjing (NJUCM), a w roku 2008 obronił doktorat z akupunktury klinicznej w leczeniu depresji. Przez 18 lat pracował w Chinach jako lekarz TCM, konsultant kliniczny oraz ordynator oddziału. W 2007 roku Tianjun przeprowadził się do Wielkiej Brytanii i dołączył do kadry Uniwersytetu we Wschodnim Lodynie (UEL) jako starszy wykładowca oraz Dyrektor Kliniki Akupunktury, gdzie pracował do końca roku 2014. Obecnie praktykuje w swojej własnej klinice w Londynie oraz jest wykładowcą w College’u Medycyny Naturalnej w Londynie.Profesor dr Wang jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Akupunktury (BAcC) oraz zewnętrznym egzaminatorem w dziedzinie akupunktury na Uniwesytecie w Lincoln w Wielkiej Brytanii. Opublikował ponad 20 artykułów na temat akupunktury i TCM, niektóre z nich w języku angielskim. Najnowszy został opublikowany w 2014 roku w “Acupuncture in Medicine”. Wykłada na wielu międzynarodowych konferencjach oraz gościnnie na Uniwesytecie TCM w Liaoning w Chinach.

Dr n. kf. Andrzej Zaleski

1983 – 1988 studia w Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku rehabilitacji ruchowej zakończone uzyskaniem dyplomu z wyróżnieniem magistra rehabilitacji ruchowej.1988 – 1989 staż w Katedrze Anatomii Prawidłowej Człowieka Akademii Medycznej we Wrocławiu zakończony egzaminem.1994 uzyskanie stopnia doktora nauk o kulturze fizycznej w AWF we Wrocławiu za pracę pt ”Rozwój parametrów kończyny dolnej młodzieży wrocławskiej na podstawie badań ciągłych” wyróżnioną nagrodą rektorską II stopnia.1997 – 2000 staż specjalizacyjny zakończony egzaminem i uzyskaniem tytułu specjalisty rehabilitacji ruchowej I°.1999 – 2001 kurs terapii manualnej odbyty w ramach Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Terapii Manualnej.1987 – 2001 adiunkt w Katedrze Morfologii Funkcjnalnej AWF.1996 do teraz adiunkt w Zakładzie Anatomii Wyższej Szkoły Fizjoterapii z siedzibą we Wrocławiu.